Odwołane loty z całą pewnością nie należą do przyjemnych doświadczeń. Niestety korzystając z usług linii lotniczych należy liczyć się z możliwością zaistnienia takiej sytuacji. Dodatkowo zwiększony ruch w przestrzeni lotniczej sprawia, że do nieprzewidzianych sytuacji może dochodzić coraz częściej. Odwołanie lotu może doprowadzić do frustracji oraz stresu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pasażer w takiej sytuacji nie jest skazany wyłącznie na siebie. Na przewoźniku ciążą bowiem określone obowiązki. Czy można uzyskać odszkodowanie za odwołane loty?

1. Odwołane loty, a obowiązki linii lotniczych

2. Odwołane loty? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

 

Odwołane loty, a obowiązki linii lotniczych

W przypadku odwołania lotu, linie lotnicze mają obowiązek wykonania konkretnych świadczeń względem swoich pasażerów. Warto znać swoje prawa, bowiem bardzo często pasażerowie nie zdają sobie sprawy ze swoich przywilejów. Jeśli lot alternatywny może odbyć się dopiero następnego dnia, w takim przypadku przewoźnik ma obowiązek zapewnić odpowiednią opiekę. Polega ona między innymi na zaoferowaniu swoim klientom bezpłatnych posiłków, hotelu lub wykonania połączeń telefonicznych. W przypadku gdy pasażer będzie zmuszony pokryć tego rodzaju wydatki samodzielnie, wówczas przewoźnik ma obowiązek wszystkie dodatkowe koszty, które pojawiły się w wyniku odwołania lotu.

Dodatkowo istnieje również możliwość uzyskania odszkodowania w formie pieniężnej, jednak w tym celu muszą zostać spełnione określone warunki. Odwołane loty podlegają wypłacie odszkodowania jeżeli lot odwołany został na 13 dni lub więcej przed planowanym wylotem. Dodatkowo powinien odbywać się on na trasie wewnątrz lub z Unii Europejskiej. Na rekompensatę pieniężną można liczyć również wyłącznie wtedy, gdy odwołanie nastąpiło z winy linii lotniczych. W przypadku złych warunków pogodowych, strajku personelu lub zagrożeniu bezpieczeństwa tego rodzaju świadczenie nie będzie przysługiwać. 

Odwołane loty? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

O odszkodowanie można ubiegać się samodzielnie, jednak jeśli chce się uniknąć zbędnych formalności, a także zaoszczędzić sporo czasu i niepotrzebnych stresów, można skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Givt pomaga w szybki sposób uzyskać należne środki finansowe. Wykwalifikowany personel w sposób kompleksowy zajmie się wszystkimi formalnościami i podejmie niezbędne kroki skutkujące uzyskaniem odszkodowania. O wszelkich postępach poczynionych w sprawie, klienci informowani są na bieżąco. 

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka