Portal Triverna.pl przygotował ciekawy raport, który prezentuje preferencje Polaków odnośnie zimowych wyjazdów. Baza ponad 1000 respondentów z całej Polski odpowiada na pytania dokąd najchętniej wyjeżdzamy zimą, co nas skłania do zimowych wyjazdów oraz jakie są formy spędzania czasu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami przeprowadzonych badań.

 

Pierwszy zestaw odpowiada na pytania jaka część Polaków decyduje się podróżować zimą, gdzie częściej jeździmy - po Polsce, czy za granicę, jakie są preferowane kierunki oraz czego obawiamy się w trakcie zimowego wyjazdu.

jak podrozujemy zima 1

 

Wynik badań przedstawia, że 88% Polaków decyduje się na zimowe wyjazdy. Ponad połowa badanych, bo 58% wybiera podróże po Polsce. 54% respondentów wskazuje polskie góry jako cel wyjazdu, z czego 20 % Tatry jako ulubiony cel wyjazdów zimowych. Jeżeli chodzi o obawy związane z zimowymi wyjazdami 44% wskazało, że są to utrudnienia na drogach, 19% dodatkowych kosztów, a po 18% złych warunków w hotelu oraz zgubienia lub kradzieży.

 

Kolejny segment pytań dotyczy między innymi długości wyjazdu, powodu wyjazdu oraz środka transportu i miejsca noclego podczas wyjazdu.

jak podrozujemy zima 2

 

Badania wykazało, że najwięcej, bo 40% respondentów wyjeżdza zimą w przedziale 4-7 dni, a 36% 1-3 dni. Równo połowa Polaków podróżuje samochodem, 18% samolotem, 13% pociągiem. 27% badanych nocuje w kwaterach prywatnych, 26% w hotelach a 11% badanych u rodziny lub znajomych.

 

Trzeci zestaw pytań dotyczy między aktywności i sposobu spędzania czasu podczas wyjazdu zimowego.

jak podrozujemy zima 3

56% badanych wskazało, że podczas wyjazdu spaceruje lub wędruje, 44% zwiedzia, 31% uprawia sporty zimowe, a 30 % stawia na relaks (pytanie wielokrotnego wyboru). Spośród aktywności 33% badanych jeździ na nartach, 31% nie uprawia sportów zimowych, a 10% respondentów stawia na snowboard. Jeden z ciekawszych wniosków przeprowadzonego badania jest taki, że duża część Polaków decyduje się na wyjazd w góry, ale nie na narty, lecz wybiera inne formy spędzania czasu jak zwiedzanie, wędrówki, czy relaks.

ARTYKUŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z TRIVERNA.PL

Źródło zdjęcia oraz więcej informacji na temat raportu - triverna.pl/blog/zimowe-wyjazdy-polakow-raport

 

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka