Wielu osobom udającym się w mniejszą czy większą podróż wydaje się, że ubezpieczenie turystyczne jest przydatne tylko w czasie ekstremalnych wyjazdów. Nic bardziej mylnego. Takie ubezpieczenie może bowiem przydać się w czasie każdej podróży - zarówno za granicę, jak i w Polsce. Niestety nawet beztroskie wakacje mogą wiązać się z rożnymi wypadkami i nieprzewidzianymi problemami (także zdrowotnymi), a ubezpieczenie pomoże wtedy np. w pokryciu - czasem niemałych - wydatków.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?PP 17 2

Najważniejsze jest to, że takie ubezpieczenie pozwoli na przeżywanie wakacji w sposób spokojny oraz beztroski. Ma się bowiem dzięki niemu pewność, że w przypadku sytuacji kryzysowej będzie się miało zapewnioną niezbędną pomoc. Kłopoty związane ze zdrowiem, przewoźnikiem czy bagażem nie narażą wtedy osoby podróżującej na żadne długi. Kiedy zaś zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, to ubezpieczyciel poprowadzi swojego klienta krok po kroku przez kolejne etapy związane z wyjściem z trudnej sytuacji. W przypadku wakacji za granicą będzie to np. pomoc w znalezieniu transportu, a także odpowiedniej placówki medycznej. Aby uzyskać wsparcie, wystarczy wtedy jedynie skontaktować się z centrum alarmowym towarzystwa ubezpieczeniowego.

Polisa turystyczna na podróżowanie po Polsce

Ubezpieczenie może przydać się także w czasie zwiedzania każdego zakątka Polski. Dlaczego? Dlatego, że będzie ono całodobową ochroną przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, które niestety mogą zdarzyć się wszędzie. Takie ubezpieczenie zabezpieczy całą rodzinę, a może ono obejmować m.in.:
- świadczenia związane z odpowiedzialnością cywilną w życiu prywatnym,
- zwrot kosztów leczenia związanych z nieszczęśliwym wypadkiem,
- ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,
- wypłatę świadczeń w razie trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia czy nawet śmierci.
Trzeba pamiętać, że podstawą każdej dobrze zaplanowanej podróży stanie się plan awaryjny na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń (zachorowania czy zagubienia bagażu). Warto więc postawić na takie koszty dodatkowe, jakie stanowi ubezpieczenie, bo niejednokrotnie stać się mogą one później rozwiązaniem wielu poważnych problemów.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne znajdziesz tutaj

 

 

DodajArtykul

Pogoda w Polsce

Turystyka