Ciekawe miejsca w Polsce spotkać można w różnych zakątkach kraju. Jednak są takie tereny, które zachęcają do wizyt nie tylko o określonej porze roku, ale przez cały czas. Jednym z takich miejsc jest na pewno przepiękne województwo świętokrzyskie.

Co warto zobaczyć w świętokrzyskim?

Miejscem wartym odwiedzenia jest na pewno stolica województwa - czyli Kielce. W mieście tym turystów zainteresować może Klasztor na Karczówce oraz Pałac Biskupów Krakowskich. Bardzo dużą atrakcją będą też rezerwaty geologiczne: Wietrznia i Kadzielnia (z podziemną trasą turystyczną po jaskiniach).PP 15 2

Świętokrzyskie to także miejsce interesujących zamków. Są to:
- Zamek Królewski w Chęcinach. Położony jest na niewielkim wzgórzu. dzięki czemu rozciąga się z niego niesamowity widok. Zamek ten, wzniesiony na przełomie XIII i XIV jest niewielki, ale bardzo urokliwy. Przy okazji wizyty na zamku, można udać się do znajdującej się niedaleko krasowej Jaskini Raj (którą można zwiedzać bez specjalistycznego sprzętu).
- Ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ta powstała w XVII wieku (i nigdy nie ukończona ostatecznie) budowla, uważana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Polsce. Miejsce to warto odwiedzić w czasie organizowanych często imprez i turniejów rycerskich.

To przepiękne województwo to także miejsce gdzie znajdują się Góry Świętokrzyskie. Ich sercem jest szlak ze Świętej Katarzyny na Łysicę. Następnie zaś warto odwiedzić Święty Krzyż, gdzie między innymi można zobaczyć charakterystyczne dla tamtego regionu gołoborza oraz zwiedzić klasztor na górze.

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.