Wilanów to dzielnica Warszawy, która wyróżnia się ciszą i spokojem. Mimo, że jest położona z dala od miejskiego zgiełku, posiada sprawną komunikację z innymi częściami miasta. Docenią ją w szczególności osoby lubiące przyrodę, aktywny wypoczynek, a jednocześnie pracujące w centrum.

Mieszkania Wilanów: plusy i minusy

Lokalizacja jest niewątpliwą zaletą Wilanowa. W niedalekiej odległości znajduje się park w Powsinie, rezerwat leśny, park natoliński, Jezioro Wilanowskie, a więc miejsca, w których można wypocząć jednocześnie rozkoszując się przyrodą. To także idealne trasy na spacery, wycieczki rowerowe. Mieszkania na Wilanowie położone są z dala od miejskiego hałasu, ale jednocześnie umożliwiają dostęp do atrakcji, dużych hipermarketów, obiektów handlowo-usługowych czy kulturowych. Większość z nas pracuje w centrum Warszawy, a z Wilanowa mamy zapewniony bardzo dogodny dojazd komunikacją miejską. Po całym dniu pracy w zgiełku, możemy wrócić do naszej ostoi i rozkoszować się spokojem.

Na Wilanowie znajdziemy nowoczesne mieszkania, które zostały zaprojektowane z dbałością o każdy detal. Niektóre z nich znajdują się w sąsiedztwie Pałacu Wilanowskiego, a więc swoim stylem nawiązują do przedmieść XX wieku w Warszawie. Szczególną uwagę przywiązano także do udogodnień dla przyszłych mieszkańców - balkony, przeszklone oranżerie, schowki przynależące do mieszkań, w których możemy przechowywać np. rowery, miejsca garażowe, windy. Mieszkania znajdują się przeważnie w ogrodzonych i chronionych budynkach, co stanowi wentyl bezpieczeństwa. 

Minusem tejże lokalizacji są ceny mieszkań związane z wysokim ich standardem, jednak warto poszukać mieszkania od dewelopera na Wilanowie, gdyż te zazwyczaj są najlepiej usytuowane. 

Co brać pod uwagę kupując mieszkanie?

Istotną kwestią jest odległość od pracy lub - w przypadku rodzin z dziećmi - od szkół, przedszkoli. Na Wilanowie znajduje się kilka takich placówek, a w razie potrzeby - dojazdy nie stanowią problemu ze względu na bardzo sprawną komunikację miejską. To także tutaj na placówkę edukacyjną przypada najmniejsza liczba dzieci, więc nie ma problemu z zapisaniem się. Na Wilanowie mieszkalnictwo rozwija się bardzo szybko, stąd znajdziemy tutaj ogromną ilość mieszkań do wyboru. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców w Miasteczku Wilanów w 2011 roku było aż 51 mieszkań na 1000 osób. Kolejnym aspektem, który należy rozważyć jest okolica. Wilanów może poszczycić się unikalnym klimatem z historycznymi zabudowaniami oraz parkami w tle. Na mieszkanie na Wilanowie decydują się często młode małżeństwa ze względu na walory rekreacyjne. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, możemy mieszkanie wykończyć we własnym zakresie, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania "pod klucz". Przy wyborze takiej opcji, możemy od razu się wprowadzić, bo lokal jest gotowy. Nierzadko mamy również możliwość ze skorzystania z porad architektów, więc nasze wymarzone mieszkanie będzie dokładnie takie, jak sobie zażyczymy. Oczywiście, jeśli nie chcemy mieszkania z rynku pierwotnego, możemy zdecydować się na to z wtórnego, jednak wtedy trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia usterek czy ukrytych wad.

Artykuł powstał we współpracy z arche.pl

 

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.