Polskie miasta często odwiedzane w 2017 roku

Polska jest piękna! Wiemy o tym my – Polacy, ale również obywatele innych krajów. Ciekawe miejsca w Polsce przyciągają odwiedzających z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, ale również z dalszych zakątków świata. Powodów licznych odwiedzin jest bardzo wiele, oto niektóre z nich!

Łódź

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce jest Łódź. Miasto to nieustannie kojarzy się z przemysłem włókienniczym i filmowym. Warto je odwiedzić bez względu na porę roku. Chętnie przyjeżdżają tutaj zarówno fani filmów, jak i literatury i architektury. Możemy tutaj zobaczyć perełki architektury industrialnej, takie jak Hotel Andel's, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Księży Młyn… a to tylko niektóre z licznych przykładów.

Toruń

Kolejnym pięknym miastem jest Toruń. Przede wszystkim kojarzy się z wybitnym polskim astronomem Mikołajem Kopernikiem i pysznymi piernikami. Prawa strona miasta znajduje się na Pomorzu, zaś lewa na Kujawach. Funkcjonuje tutaj nawet muzeum toruńskich pierników – to często odwiedzana atrakcja turystyczna przez zagranicznych gości. 

Białystok

Białystok znajduje się na północnym wschodzie i jest stolicą województwa podlaskiego. Miasto przede wszystkim odwiedzane jest w porze letniej i w czasie świąt prawosławnych. Wielką zaletą jest doskonała komunikacja z innymi miastami w Polsce, dzięki licznym połączeniom kolejowym i autobusowym. Najciekawsze atrakcje położone są wokół Rynku Kościuszki. Można tutaj m.in. zobaczyć budynek szpitala i dawny ratusz. Jest też Kościół Św. Rocha, Cerkiew Św. Ducha czy Opera i Filharmonia Podlaska.

Katowice

Nie sposób nie wspomnieć o Katowicach. Przede wszystkim miasto przyciąga licznymi zabytkami. Ponadto umie wykorzystać przestrzeń po kopalniach. Doskonałym tego przykładem jest centrum handlowe Silesia City Center. Z kolei Nikiszowiec to typowe górnicze osiedle, które warto zobaczyć. Powstało w XX wieku i zostało wpisane do rejestru zabytków. Jeśli jesteśmy w Katowicach, powinniśmy zobaczyć też słynny Spodek. Odbywają się tam liczne imprezy sportowe i koncerty gwiazd.

28235982 10204355421800975 1879041408 n

Poznań

Jednym z pięknych polskich miast jest Poznań. To centrum nauki, biznesu i kultury kraju. Odbywają się tutaj Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest to najstarsze, a zarazem największe centrum targowe. Działa tutaj też prawie 30 uczelni wyższych. Do Poznania warto przyjechać zwłaszcza 11 listopada. W tym dniu obchodzony jest hucznie Dzień Świętego Marcina. Można wtedy np. skosztować słynnych i pysznych poznańskich rogali. Turyści chętnie przyjeżdżają o każdej porze roku. Przez cały rok otwarte jest bowiem ZOO, Ogród Botaniczny i Jezioro Maltańskie. Warto też zajrzeć do jednej z klimatycznych kawiarni i restauracji.

Bydgoszcz

Główną atrakcją turystyczną Bydgoszczy jest Wyspa Młyńska. Teren zachwyca nowoczesnymi muzeami i pięknymi, zadbanymi terenami zielonymi. Miasto odgrywało przez stulecia ważną rolę w handlu rzecznym. Warto też odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu. Odwiedzający mogą przede wszystkim zobaczyć liczne akcesoria toaletowe, suszarki i pralki, żeliwne wanny, szczotki, służące do szorowania ciała, przenośne toalety, balie i maglownice. Ciekawe, prawda?

Gdańsk

Pięknym polskim miastem jest również Gdańsk. Szczególnie chętnie odwiedzane jest latem. Można tutaj odpoczywać nad morzem, zobaczyć największy na świecie kościół ceglany – Kościół Mariacki i Złotą Bramę. Do Gdańska dotrzeć można zarówno pociągiem, autobusem, jak i samolotem – to również ważny powód, dzięki któremu turystyka kwitnie.

28311893 10204355258036881 1781277808 o

Do słynnych polskich miast, które są bardzo chętnie odwiedzane, można też oczywiście zaliczyć Wrocław, Warszawę i Kraków. We Wrocławiu warto zobaczyć Ostrów Tumski, Rynek Główny, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, Panoramę Racławicką, ZOO i uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Dobrego Piwa. W Warszawie przede wszystkim trzeba zobaczyć Stare Miasto, Łazienki, Pałac w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Krakowie Kościół Mariacki, Sukiennice i Stare Miasto.

 

Autor tekstu : Łukasz Stachurski

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.