Miejsca odcięte od świata – nowy trend w turystyce

Jeśli potrzebujesz prawdziwej ucieczki od e-maili, mediów społecznościowych, rozmów telefonicznych, spróbuj wyjechać do jednego z najbardziej spokojnych i oddalonych od cywilizacji obszarów w kraju. W naszym kraju znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zachwycają pięknem natury i pozwalają na prawdziwy cyfrowy detoks. Może trudno sobie to wyobrazić, ale są jeszcze ciekawe miejsca w Polsce, bez dostępu do internetu.

 

Wybrzeże Bałtyku niedaleko Białogóry

Morze kojarzy się nam z parawanami i przepełnionymi plażami. Są jednak takie okolice, w których nie zobaczymy żywej duszy. Chodzi tutaj o pas Łeby na wschód przez Białogórę po Dębki, wliczając w to obszar rezerwatu Mierzeja Sarbska. Zdaje się, że jedyną oznaką cywilizacji w tym rejonie jest jedna atrakcja turystyczna – latarnia morska Stilo. Śmiałkowie mogą podziwiać prawdziwe dzikie wybrzeże w pełnej krasie.

IMG 20160602 204917

Dorzecze Czarnej Hańczy na Podlasiu

Jedną z ciekawszych, wyciszonych lokacji w Polsce jest Dorzecze Czarnej Hańczy, które znajduje się na Podlasiu (w kierunku Białorusi). Znajdziemy tutaj dziką rzekę, która przeszywa Puszczę Augustowską. Poza tym jest tutaj mnóstwo miejsc, które cieszą oko naturalnym pięknem – łąki, doliny, bagna, wszystko niezmienione przez człowieka. Aż można zapomnieć o cywilizacji i... o połączeniu z internetem!

 Pasmo Otrytu w Bieszczadach

„A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady?” – cytując klasyka. Czemu nie! To miejsce spokojne, ciche, nieco tajemnicze i na pewno bez dostępu do internetu, przynajmniej w dużej części. Turystyka nie dotarła jeszcze w pełni do dzikich zakątów tego regionu. Jednym z nich rzeka San, we fragmencie od miejscowości Chmielnik po Rajskie. Jeśli się wybieramy w te rejony, musimy pamiętać, że wiele dróg nie jest tutaj przejezdnych dla samochodów. Nocować możemy w wioskach Krywe i Tworylne lub jeszcze dalej, w jednam z najcudowniejszych beskidzkich schronisk – Chacie Socjologa. 

Autor tekstu : Łukasz Stachurski

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.