Przebudowa szlaku czarnego w Gminie Garbów zakończona! 
Już od kilkunastu dni można jechać pełną pętlą szlaku czarnego w Gminie Garbów. Była ona w swojej południowej części nieczynna z powodu jej przecięcia przez niedawno wybudowaną drogę ekspresową. Ale trasa szlaku została zmieniona i już można nią śmigać.  Od Woli Przybysławskiej znaki kierować Was będą POD Węzeł Nałęczów drogi ekspresowej, potem drogami lokalnymi, trochę dotychczasowym przebiegiem przez Przybysławice, po czym wjedziecie na drogę serwisowa wzdłuż S-ki i wiaduktem ponad nią, gdzie spotkacie szlak czerwony (prowadzący do Garbowa i szlaku zielonego po południowej części Gminy Garbów) i wjedziecie na starą trasę szlaku.
Przebudowa w liczbach:
Ilość nowo zamontowanych słupków: 22 szt. (GDDKiA w swej mądrości nie zezwoliła na podwieszanie znaków szlaku pod ich znakami, nawet tymi które prawo dopuszcza, stąd nadobecność słupków w stosunku do znaków i stosunkowo niewielkiej długości szlaku)
Ilość słupków odzyskanych ze starego przebiegu szlaku: 2 szt.
Ilość zużytego betonu: ćwierć tony Ilość nowych znaków: R-1 (poziomy pasek) 16 szt., R-1b lewo i prawo (skręty) po 7 sztuk, R-3a (jedź na wprost) 3 szt.
Ilość zamalowanych starych znaków: kilkanaście.
Ilość zdemontowanych tablic o zamkniętym szlaku: 2 szt.
Szczegółowe informacje o szlaku, w tym zaktualizowany jego przebieg można znaleźć na http://szlaki.lublin.pl/index.php/gminy-garbow

 

Autor tekstu - Sławomir Juraszewski

Zapraszamy także do odwiedzenia :

http://www.szlaki.lublin.pl

oraz

www.juraszewski.pl

 

Turystyka

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.