Odrzykoń - Gotycki zamek rycerski Kamieniec. Kamieniec to gotycka warownia obronna z XIV w. znana z komedii "Zemsta" Aleksandra Fredry, położona na skalnym wzgórzu (na wysokości 452 m) w obrębie Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Jest ona jednym z najpiękniejszych przy­kładów wkomponowania budowli w naturalny krajobraz. Z górnej części ruin rozciąga się wspaniały widok na malownicze pagórkowate Pogórze Dynowskiego, niedaleko stąd znajduje się rezerwat przyrodniczy "Prządki" z zadziwiającymi formami skalnymi, kilka ciekawych skałek można zobaczyć również przy samym zamku Na terenie ruin powstało ciekawe Muzeum Zamkowe, Sala tortur oraz Pracownia Ceramiki Zamkowej.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem Kamieńca, gorąco zachęcam do zgłębienia bogatej historii zamku i jego dawnych mieszkańców (Fredrów, Firlejów i Skotnickich) Miejsce to dodatkowo owiane jest wieloma ciekawymi legendami :)

 

Autorka zdjęć oraz tekstu :

Katarzyna Krajewska

Strona autorki - www.fotofiszka.eu

Zabytki

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.