Kopalnia soli w Bochni - zabytkowa kopalnia soli w Bochni podobnie jak jej bardziej znana siostra z Wieliczki została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. I jak w Wieliczce tak też i tu urządzono podziemne trasy turystyczne. A oglądać można liczne solne rzeźby, dawne wyrobiska, komory, kaplice (najpiękniejsza nosi imię świętej Kingi), stajnię dla koni. Dowiemy się jak wyglądały kieraty do wyciągania soli na powierzchnię i jak pracowali górnicy. Prócz tego można przejechać się podziemnym pociągiem lub ześlizgnąć w dół na najdłuższej w Polsce drewnianej zjeżdżalni.

W kopalni znajduje się także sanatorium, podziemna sala gimnastyczna, a dla chętnych możliwość zarezerwowania bankietu i nawet noclegu pod ziemią.

Wejście do kopalni, kasy biletowe, poczekalnia znajdują się w budynku nadszybia „Sutoris” . Był to najstarszy szyb kopalni soli w Polsce, a wydobycie rozpoczęto tu już w 1251 roku.

Dokładniejsze informacje – ceny biletów, godziny zjazdów, imprezy, rezerwacje itp. można przeczytać na stronie:

http://kopalnia-bochnia.pl/

Autorka tekstu - Renata Gontarz

Autor zdjęć - Zbigniew Gontarz

Zabytki

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.