Nieopodal Starego Sącza, kierując się w stronę Piwnicznej-Zdrój, w otulinie Beskisu Sądeckiego znajduje się wieś - Wola Krogulecka. Położona jest niezwykle malowniczo z widokiem na Beskidy i rzekę Poprad. Od 2 lipca 2014 roku miejscowość słynie przede wszystkim z oddanej do użytku turystów platformy widokowej, usytuowanej na wysokości około 530 metrów nad poziomem morza, 200 metrów nad doliną rzeki Poprad. Platforma tworzy chcrakterystyczny kształt ślimaka, dostosowana jest do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niedaleko niej jest wiata, gdzie można rozpalić grilla lub schować się przed deszczem.

 

POBLISKIE MIEJSCA WARTE ZWIEDZENIA NIEDALEKO WOLI KROGULECKIEJ :

  • Stary Sącz - 8 kilometrów,
  • Piwniczna-Zdrój - 15 kilometrów,
  • Łącko - 24 kilometry,
  • Nowy Sącz - 15 kilometrów.

W pobliżu znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe. Jest to niezwykle malownicze i ciekawe miejsce w Polsce. Przejeżdżając nieopodal Starego Sącza, warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać krajobrazy z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej.

 

Autor zdjęć - Janusz Śmigielski

 

Miejscowości

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.